Home » Eko-testy » Zgniatarka EKO – OMEGA

Zgniatarka EKO – OMEGA

Postanowienia noworoczne bywają różne. Co ty na to, by wprowadzić w swoim domu czy w pacy zwyczaju zgniatania puszek czy plastikowych butelek? Zobacz test zgniatarki …

Zgniatarka EKO – Omega to proste a jednocześnie innowacyjne urządzenie, które pozwoli zgniatać plastikowe butelki i puszki po napojach. Jej zaletą są niewielkie rozmiary, proste działanie i atrakcyjny wygląd. Zgniatarka Omega (średnica podstawy zgniatarki to ok 12 cm) składa się z dwóch cylindrycznych tłoków, które nasuwając się na siebie zgniatają puszkę czy butelkę. Dodatkowy czarny pierścień umożliwia uzyskanie większej kompresji przy zgniataniu niewielkich puszek.  Obsługa zgniatarki jest prosta. Wsunięta miedzy tłoki butelka (bądź puszka) ulega zgnieceniu, a nakręcona nakrętka butelki utrzymuje efekt zgniecenia.

Używając taką zgniatarkę trzeba wynosić śmieci do pięciu razy rzadziej, co daje w skali miesiąca oszczędności do dwóch godzin. Bezpośrednio, chociaż nie zdajesz sobie z tego sprawy przyczyniasz się do redukcji gór śmieci. Niewielkim kosztem wpłynie to znacznie na środowisko.

Kilka powodów dlaczego warto nabyć zgniatarkę :

 • Redukuje objętość butelek o 80% oraz miażdży aluminiowe puszki
 • Jest funkcjonalna, bezpieczna i przenośna
 • Konstrukcja jest wytrzymała
 • Do standardowego pojemnika zamiast 10 zmieści się ok. 50 butelek, a zamiast 20 ok. 100 puszek
 • Oszczędzasz na workach, których zużywasz pięciokrotnie mniej
 • Już wiesz jak być eko !

Zgniatarkę do testów dostarczyła firma EkoFamilia.pl strona, na której możesz nabyć zgniatarkę znajduje się tutaj.

3 comments

 1. No te zgniatarki to bomba. Koniec z deptaniem na podłodze.
  Moi znajomi co przychodzą do mnie z zaciekawieniem oglądają co to za urządzenie.
  Dobry artykuł, fajny filmik, naprawdę polecam zgniatarkę !

  Pozdrawiam.

 2. Zgadzam się z przedmówcą, dobrze że ktoś wreszcie poruszył temat zmniejszenia objętości wyrzucanych śmieci. Kupiłem taką zgniatarkę już jakiś czas temu,to jest niesamowite w jaki łatwy sposób można zgniatać butelki. Nie trzeba w ogóle używać siły. wystarczy tylko jedna ręką lekko nacisnąć górę zgniatarki. Teraz jestem uzależniony od zgniatania butelek 🙂

 3. Z tym zakręconym korkiem trochę nietrafiony pomysł. Biorąc pod uwagę fakt, że w sortowniach (czy gdzie tam :P) używają mocniejszych pras, które zgniatają to wszystko jeszcze bardziej, taka zakrętka (na butelce, w której wciąż jest powietrze) tylko utrudnia sprawę i prowadzi do tego, że jednak zajmują one więcej miejsca.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*