Home » Eko » Zegar retro zasilany wodą

Zegar retro zasilany wodą

Zdażyło Ci się zapomnieć wymienić baterię w zegarku? Poniżej opis wynalazku, który nie wymaga baterii do sprawnego działania. Taki wynalazek można sobie już sprawić…

Zegar ten wykorzystuje najnowszą technologię jonizacji w celu zasilania mechanizmu wskazówkowego. Zapomnij o bateriach zatruwających środowisko i doceń darmową energię!

Zegar Retro zasilany H2O używa technologię “long life H2O technology” pozwalającą na zasilanie stosunkowo dużego zegara ze wskazówkami. Konstrukcja zegara została przemyślana w ten sposób, by woda będąca jego siłą napędową jednocześnie stała się elementem designu. “Elektronika wodna” to taka, która nie potrzebuje zasilania konwencjonalnymi bateriami, które po zużyciu należą do odpadów niebezpiecznych i stanowią obciążenie dla środowiska naturalnego! Technologia baterii wodnych korzysta z dwóch specjalnie dobranych stopów metali. Po napełnieniu wodą, która staje się elektrolitem, w wyniku różnicy ich potencjałów elektrycznych, generuje się energia napędzająca mechanizm zegarka.

Więc zegar jest naprawdę “wodny“. Co pewien czas (ok. 2 tygodnie) należy uzupełnić tylko wodę i można cieszyć się małym krokiem naprzód w dziedzinie ochrony środowiska w Twoim najbliższym otoczeniu. Możesz być dumny ze swojago działania. Być eko nie jest trudno!

Pamiętaj, aby wlać czystą wodę dokładnie w takiej ilości jak narysowane jest z tyłu na obudowie.  Gdy nie chcemy już używać danego urządzenia wystarczy wylać z niego wodę! 😉

Zegar retro zasilany wodą został dostarczony przez sklep: Ecogadget.pl Energia pod ręką!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*