Home » Inicjatywy » Światowy Dzień Lasu

Światowy Dzień Lasu

Wszyscy wiemy, że 21 marca to tak bardzo wyczekiwany przez nas pierwszy dzień wiosny. Warto jednak pamiętać, że to również Światowy Dzień Lasu. Doceń go tak jak zrobiła to Katarzyna Nosowska w piosence  „O Lesie” i dowiedz się więcej o obszarach należących do sieci  Natura 2000.  

Tam gdzie wślizguje się źdźbłem
Złotym, ostatnim – pole w las.
Tam gdzie pasą się mgły
O poranku, rosa lśni

Tam właśnie Kasia Nosowska zaprasza wszystkich słowami piosenki „O lesie” ze swojej ostatniej płyty. Artystka wybrała utwór specjalnie na potrzeby kampanii informacyjno-promocyjnej Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska. Celem projektu jest podniesienie świadomości ekologicznej młodych ludzi w zakresie Natury 2000. Przekonanie ich, że te cenne przyrodniczo obszary, niezwykle wartościowe dla nas i przyszłych pokoleń, to z jednej strony miejsca piękne i magiczne, z drugiej zaś, mimo swej niezwykłości, całkiem nam bliskie. Miejsca, w których człowiek może żyć, pracować, rozwijać się, inwestować, pamiętając przy tym, by nie szkodzić tym najrzadszym w skali Europy i zagrożonym wyginięciem roślinom i zwierzętom, które stały się celem ochrony tych obszarów.

W samej Warszawie jest 7  obszarów w ramach sieci Natura 2000 , a w całej Polsce ponad 1000. Na tej stronie  można dokładnie sprawdzić gdzie w pobliżu znajdują się miejsca szczególnie warte zainteresowania.

Dowiedz się więcej o sieci Natura 2000 na  www.poczujnature.pl. Kampania „Natura 2000. Poczuj to!” jest realizowana w ramach projektu GDOŚ „Złap Równowagę, Odkryj Naturę”, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*