Home » Żyj zdrowo » Rzuć palenie naturalnie.

Rzuć palenie naturalnie.

Rzuć palenie naturanieJak szybko i bezboleśnie rzucić palenie, to pytanie zadaje sobie wielu palaczy którzy postanowili skończyć z nałogiem. Zdesperowani próbują wszelkich możliwych sposobów: elektroniczne papierosy, wymyślne leki, a nawet hipnoza . Każdy z nich przynosi lepsze lub gorsze efekty jednak są także naturalne sposoby, którymi może podeprzeć się walczący z słabością charakteru.

Potwierdzono naukowo że spożywanie dużej ilości warzyw i owoców ułatwia powstrzymywanie się prze sięgnięcie po upragniony dymek. Według publikacji zmieszczonych przez amerykański Uniwersytet Buffalo przeprowadzono ankietę na grupie palaczy w wieku powyżej 25 lat którzy zdeklarowali chęć rzucenia nałogu.

Czternaście miesięcy później grupę przetestowano po raz kolejny na okoliczność tego czy  poradzili sobie z nałogiem. Stwierdzono że u osób spożywających większą ilość warzyw i owoców ilość utrzymujących postanowienie był trzy krotnie większa niż u osób unikających diety wzbogaconej o warzywa i owoce.

Inne badania przeprowadza przez Department of Community Health and Health Behavior w Buffalo dowiodły że osoby będące abstynentami nikotynowymi od co najmniej 6 miesięcy spożywali więcej owoców, niż ci którym nie udało się wygrać z nałogiem. Co potwierdziło po raz kolejny teorię że palacze spożywający więcej owoców mieli ułatwione zadanie.

Jak więc zwiększone spożycie tych produktów pomaga ludziom rzucić palenie naturalnie ?

Wysoka zawartość błonnika w owocach i warzywach powoduje uczucie pełności co eliminuje impuls którego ofiarą padają często palacze, którzy często zagłuszaj głód papierosem, lub kojarzy im się on z bodźcem do zapalenia. Kolejny argument to to że w przeciwieństwie do mięsa, alkoholu, oraz kofeiny warzywa i owoce mogą pogorszyć smak papierosa.

Dla tych którzy planują rzucić palenie, a zwłaszcza tych chcących uwolnić się od nikotyny naturalnie, powyższe badania powinny wydać się interesujące. Warto pamiętać że bogate w oczyszczający błonnik, i wzmacniające witaminy warzywa i owoce będą miały także zbawienny wpływ na nadszarpnięte nałogiem zdrowie palacza, co dopełni zmiany stylu życia.

Jeśli znasz jakieś inne sprawdzone sposoby na zerwanie z papierosami zarejestruj się na stronie i podziel z resztą naszej społeczności.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*