Home » Inicjatywy » Ikea – Jaśniejsza przyszłość dla uchodźców.

Ikea – Jaśniejsza przyszłość dla uchodźców.

Dzisiejszego ranka trafiła do nas informacja prasowa informująca o nowej inicjatywie charytatywnej jaka stała się udziałem popularnego dostawcy mebli oraz elementów aranżacji wnętrz firmy Ikea. Pomysł wydaje się warty publikacji z dwóch powodów. Pierwszy to oczywiście pomoc milionom ludzi którzy z powodu wielu wojen toczonych obecnie na świecie zostali zmuszeni do opuszczenia swoich domów. Statystyki są zatrważające mówi się o 10.5 miliona osób na świecie ma status uchodźcy, połowa tej grupy to dzieci.

Ikea dla uchodźcówLudzie Ci zmuszeni są do często wieloletniego pobytu w obozach, gdzie trudno o zapewnienie podstawowych warunków życia. trudno w to uwierzyć ale bardzo często są to miejsca gdzie żyje się od wschodu do zachodu słońca. Brak sztucznego oświetlenia po zachodzie słońca utrudnia podstawowe czynności takie jak wizyta w toalecie, przyniesienie   wody, czy powrót do domu, który w takich warunkach często okazuje się niebezpieczny – szczególnie dla dziewcząt i kobiet.

Co proponuje Ikea ?

Projekt o nazwie “Jaśniejsza przyszłość dla uchodźców” obejmuje wszystkie sklepy Ikea na całym świecie. Od 3 lutego do 29 marca 2014 roku, od każdej żarówki LEDARE sprzedanej podczas trwania kampani, Ikea Foundation przekaże 1 euro na rzecz Biura Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych do spraw Uchodźców (UNHCR). Pomoc ma dotrzeć do obozów uchodźców w krajach takich jak Bangladesz, Czad, Jordania, Etiopia, mając na celu poprawę ogólnej sytuacji życiowej mieszkających tam dzieci i ich rodzin.

Także Eko.

Żarówki LED LedareInicjatywa ma szersze działanie ponieważ wspiera także wymianę mniej energooszczędnych źródeł światła  na te w technologii LED. Żarówki LED są energooszczędną alternatywą, charakteryzują się także bardzo długą żywotnością, świecąc nawet do 25 lat. Producenci deklarują że oszczędność energii w stosunku do żarówek tradycyjnych  wynosi 85%. Według Ikea żarówki LEDARE zapewniają równomierne , białe, ciepłe światło, uzyskując pełną jasność tuż po włączeniu, nie zawierają rtęci i mogą zostać poddane recyklingowi. Są to żarówki które mają możliwość regulowania natężenia światła, dzięki czemu dają możliwość dostosowania mocy do własnych potrzeb.

W związku z akcją IKEA obniżyła ceny żarówek 29.99 zł zamiast 49.99 zł, wydaję się to atrakcyjną możliwością do wymiany starych energio-chłonnych żarówek po dobrej cenie, przy okazji pomagając tym którzy mieli nieszczęście znaleźć się w trudnej sytuacji życiowej.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*