Home » Kulinaria » Dlaczego Marta Gotuje?

Dlaczego Marta Gotuje?

Blog kulinarny postanowiłam założyć, aby stworzyć moją internetową książkę kucharską z przepisami, po które warto sięgać. Gotowaniem i pieczeniem zajęłam się w sierpniu 2009r. Pomimo wielu pozycji kulinarnych najczęściej korzystałam z Internetu, gdyż było to prostsze, a przede wszystkim szybsze niż poszukiwanie w zwykłych książkach. Siostra i mama, które często zasypywałam pytaniami na temat różnych przepisów, namówiły mnie do ich spisywania w formie elektronicznej.

Czas tak szybko mija i nieśmiało mogę powiedzieć, że z  początkującej kucharki zmieniam się w małą pasjonatkę.  Nadal największą inspirację stanowią dla mnie rodzinne przepisy. Chciałabym, aby moja kuchnia przypominała dania mamy, czy babci.  Bardzo cenię także Nigelle Lawson, uwielbiam jej pasje! Nawet jeśli nie przepadam za jakimś daniem, kiedy oglądam ją w akcji po prostu czuję, że w jej wykonaniu będzie to przepyszne. Oczywiście posiłkuję się także pomysłami znalezionymi w Internecie.

W życiu prywatnym jestem szczęśliwą mężatką, spełniającą się zawodowo. Bardzo lubię podróżować, czytać książki oraz aktywnie spędzać czas np. biegając.

Prowadzenie bloga daje mi wiele radości, na początku pisałam tylko dla siebie, teraz mam wrażenie, że robię też coś dla innych. Bardzo się cieszę, że są osoby, dla których mój blog stał się inspiracją. Jestem też świadoma, moich niedostatków, a forma bloga umożliwia mi weryfikowanie błędów i pomoc od czytelników.

Ostatnio miałam ogromny zaszczyt zasiadać w Jury 1. Mistrzostw Polski w przyprawianiu w konkurencji Kuchnia Polska, oraz uczestniczyłam w warsztatach  kulinarnych  z szefem kuchni Knorr Piotrem Murawskim, sensorycznych z marką Łowicz oraz kreatywnych z marką Pudliszki. Było to dla mnie nie tylko duże wyróżnienie, ale również możliwość wypróbowania wielu nowych smaków i poszerzenia wiedzy.

Mam nadzieję, że będę miała szansę cały czas rozwijać moją kulinarną przygodę, bo dzielenie się doświadczeniami przynosi mi dużą satysfakcję.

Doskonałe przepisy na stronie www.marta-gotuje.pl

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*